Chọọ ma budata ndị ọkwọ ụgbọala maka Epson Stylus Photo T50 foto

Ịkwesịrị ikweta na n'oge ugbu a, ọ bụ ihe omume ọ bụla nke a ga-edozi foto nwere ike ịkpọ "photoshop". Ntak-a Ee, naanị n'ihi na Adobe Photoshop nwere ike ịbụ onye mbụ nchịkọta akụkọ nchịkọta akụkọ, nakwa na ọ bụ ọkachamara n'etiti ndị ọkachamara dị iche iche: foto, ndị na-ese ihe, ndị mmebe weebụ na ọtụtụ ndị ọzọ.

Mkparịta ụka dị n'okpuru ebe a ga-emeso "onye" ahụ, aha ya aghọwo aha ezinụlọ. N'ezie, anyị agaghị amalite ịkọwa ọrụ nile nke nchịkọta akụkọ ahụ, ọ bụrụ naanị na ọ ga-ekwe omume dee ihe karịrị otu akwụkwọ na isiokwu a. Ọzọkwa, e dere ihe a niile ma gosi anyị. Anyị na-agafe ọrụ dị iche iche, nke malitere site na usoro ihe omume ahụ.

Ngwaọrụ

Iji malite, ọ bara uru ịchọta na usoro ihe omume ahụ na-enye ọtụtụ gburugburu ọrụ: foto, ịde ihe, edemede, 3D na ije - a na-agbanwe interface ahụ maka onye ọ bụla n'ime ha iji hụ na ọrụ kachasị mma. Ngwongwo ihe, n'ile anya na mbu, abughi ihe ndi n'echebara anya, ma ihe obula di iche iche na-ezobe ihe ndia. Dị ka ihe atụ, ihe "Dimmer" na "Ogbo" na-ezo n'azụ ihe "Brightener".
Maka ngwá ọrụ ọ bụla, a na-egosipụta ntinye ọzọ na akara elu. Dị ka ihe atụ, brush, ị nwere ike ịhọrọ nha, nkwanye, ọdịdị, ịpị, nghọta, na ọbụna obere ụgbọala na-adọkpụ. Tụkwasị na nke ahụ, na "akwaaji" ahụ, ị ​​nwere ike ijikọta agba dị ka eziokwu, nke, tinyere ikike ijikọta mbadamba ihe ngosi, meghere ihe fọrọ nke nta ka ọ bụrụ ndị na-ese ihe.

Na-arụ ọrụ na n'ígwé

Iji kwuo na Adobe enweela ihe ịga nke ọma na-arụ ọrụ na n'ígwé bụ ikwu ihe ọ bụla. N'ezie, dịka ọ dị n'ọtụtụ ndị editọ ọzọ, ị nwere ike idetuo ederede, dozie aha na nghọta ha, yana ụdị nchịkọta. Otú ọ dị, e nwere ọbụna ihe ndị ọzọ pụrụ iche. Mbụ, ndị a bụ ihe nkpuchi akwa, yana enyemaka nke anyị nwere ike, dịka ọmụmaatụ, tinye mmetụta naanị na akụkụ ụfọdụ nke onyinyo ahụ. Nke abuo, ihe nkpuchi ngwa ngwa, dị ka nchapu, nkwugharị, gradients na ihe ndị yiri ya. Nke atọ, ụdị oyi akwa: ụkpụrụ, ọkụ, onyinyo, gradient, wdg. N'ikpeazụ, ọ ga-ekwe omume ịmepụta ederede. Nke a ga-aba uru ma ọ bụrụ na ịchọrọ itinye otu mmetụta ahụ n'otu ọkwa dị iche iche.

Ndozi foto

Na Adobe Photoshop enwere ohere zuru oke iji gbanwee onyinyo ahụ. Na foto gị, ị nwere ike ịhazigharị anya, tilt, scale, distortion. N'ezie, banyere ọrụ nchibido iwu ndị dị otú ahụ dị ka ugwo na echiche ọbụla na-ekwupụtaghị mkpa. Dochie ndabere? Kwado ya ga - enyere ọrụ aka "mgbanwe na-agbanwe agbanwe," nke ị nwere ike ịgbanwe oyiyi ahụ dị ka ịchọrọ.

Ngwaọrụ nhazi ebe a bụ nnọọ ọtụtụ. Ị nwere ike ịhụ ndepụta zuru ezu nke ọrụ na nseta ihuenyo n'elu. Nanị ka m ga-ekwu na ihe ọ bụla nwere ihe kachasị ọnụ ọgụgụ nke ntọala nke ị nwere ike ịgbanwe ihe niile dịka ị chọrọ ya. Ọ ga-amasị m ịdeba ama na agbanwere niile na-egosipụta ozugbo na foto edetu, na-enweghị nkwụsị ọ bụla na ịbịaru.

Idozi nzacha

N'ezie, na nnukwu onye dị ka Photoshop echefughị ​​banyere ụdị nzacha dị iche iche. Akwukwo ihe omimi, na-abanye na pencils, iko na otutu ihe. Ma anyị nwere ike ịhụ nke a na ndị nchịkọta ndị ọzọ, n'ihi ya, ị kwesịrị ịṅa ntị na ihe ndị dị mma dị ka, dịka ọmụmaatụ, "mmetụta ọkụ". Ngwaọrụ a na-enye gị ohere ịmebe ihe ngosi dị mma na foto gị. O di nwute, ihe a ka enwere na ndi ahu ndi di nma bu ndi video gi na akwado. Ọnọdụ ahụ na ọtụtụ ọrụ ndị ọzọ.

Na-arụ ọrụ na ederede

N'ezie, ọ bụghị naanị foto na-arụ ọrụ na Photoshop. Site na ndi nchịkwa ederede nke ọma, usoro a ga-aba uru maka UI ma ọ bụ ndị na-emepụta Web. Enwere ọtụtụ fon iji họrọ, nke ọ bụla nwere ike gbanwere n'ọtụtụ dị n'ogo ma dị elu, gbanwee oge, spacing, mee ka ọ dị ike, nwee obi ike ma ọ bụ nke ọma. N'ezie, ị nwere ike ịgbanwe agba nke ederede ma ọ bụ gbakwunye onyinyo.

Na-arụ ọrụ na ụdị 3D

Otu ederede ahụ, nke anyị kwurula banyere paragraf mbụ, nwere ike ịgbanwere ya dị ka ihe 3D ọ bụrụ na ị na-ahụ bọtịnụ. I nweghị ike ịkpọ usoro ihe omume ahụ na 3D editọ zuru ezu, ma ọ ga-anagide ihe dị mfe. Site n'ụzọ, enwere ọtụtụ ohere: igbanwe agba, agbakwunye ihe ederede, itinye ndabere site na faịlụ, ịmepụta ndò, ndokwa isi mmalite ìhè na ụfọdụ ọrụ ndị ọzọ.

Nchekwa onwe

Ogologo oge na-arụ ọrụ n'iwepụta foto ndị ahụ zuru okè ma mee ka ìhè ahụ gbanyụọ mberede? Echegbula. Adobe Photoshop, na mgbanwe ọhụrụ ya, mụtara otu esi echekwa mgbanwe na faịlụ na oge etiti. Site na ndabara, uru a bụ minit 10, ma ị nwere ike iji aka gị setịpụ aka site na 5 ruo 60 nkeji.

Uru nke usoro ihe omume ahụ

• Nnukwu ohere
• Nhazi ihuenyo
• Nnukwu ọnụọgụ nke saịtị na ọzụzụ

Ihe ọghọm nke usoro ihe omume ahụ

• Ikpe ikpe n'efu maka ụbọchị 30
• Nsogbu maka ịmalite

Mmechi

Ya mere, Adobe Photoshop abụghị n'efu na nchịkọta akụkọ kachasị mma. N'ezie, ọ ga-esi nnọọ ike maka onye mbido ịchọta ya, ma mgbe oge ụfọdụ na ngwaọrụ a, ị nwere ike ịmepụta ezigbo ihe ndị a ma ama.

Download mbipụta nke Adobe Photoshop

Bido nbudata kachasị ọhụrụ site na saịtị gọọmentị

Ihe ịhọrọ - Corel Draw ma ọ bụ Adobe Photoshop? Analogs nke Adobe Photoshop Esi mee ihe site na foto na Adobe Photoshop Ntinye plugins maka Adobe Photoshop CS6

Kesaa isiokwu na netwọk mmekọrịta:
Adobe Photoshop bụ ihe kachasị ewu ewu ma dị mfe ndị nchịkọta akụkọ kachasị mma nke ejiri ọrụ eme ihe ọ bụghị nanị site n'aka ndị ọkachamara, kamakwa site na ndị ọrụ PC nkịtị.
System: Windows 7, 8, 8.1, 10, XP, Vista
Udi: Ndi nhazi akwukwo maka Windows
Onye Mmepụta: Adobe Systems Incorporated
Ọnụ: $ 415
Size: 997 MB
Asụsụ: Russian
Version: CS 6